Joanna Wesołowska-Krawczyk

Jestem absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz NKJO o specjalności nauczanie języka angielskiego jako obcego.

Po trzech latach pracy jako nauczyciel języka angielskiego w liceum, uzyskując status nauczyciela kwalifikowanego by uczyć w Wielkiej Brytanii, Qualified Teaching Status, wyjechałam do Londynu aby spełniać marzenia o poznaniu kultury tego kraju od kuchni.

Początkowo pracowałam jako nauczyciel języka angielskiego, EAL Teacher. Następnie, objęłam funkcje koordynatora do spraw postępów uczniów, dla których język angielski był drugim językiem.

Jednoczenie odkryłam ogromne zainteresowanie praca z uczniami posiadającymi dysfunkcje oraz deficyty rozwojowe. Ponieważ każda szkoła w Anglii jest z natury placówka w pełni integracyjna i w każdej szkole istnieje departament SEN (Special Needs Department), rozpoczęłam dalsze kształcenie w kierunku rozpoznania dysfunkcji, pracy ze specjalistami oraz wdrażania zaleceń w szkole jak również regularnego monitorowania czy dzieci z takimi dysfunkcjami osiągają zamierzone cele edukacyjne.

Przez ostatnich kilka lat pracowałam jako dyrektor departamentu SEN, tzw. SENCO w szkole publicznej, gdzie niełatwa praca z wyjątkowymi dziećmi dala mi ogromna satysfakcje i poczucie spełnienia. Zwieńczeniem moje pracy na stanowisku dyrektora była inspekcja kuratorium w roku szkolnym 2006-7, gdzie mój departament został wyróżniony za indywidualne podejście do każdego ucznia oraz wybitne postępy uczniów w szkole.

Po ponad dekadzie życia na wyspach mogę powiedzieć ze poznałam kulturę tego kraju od kuchni, Anglia odwzajemniła mi się przyznając obywatelstwo.

Od września przeprowadziłam się z rodzina do Polski, aby moja córka mogła rozpocząć naukę w klasie 1 szkoły w Polsce.