Call: + 48 572 00 11 00

#1
#2
#3
Our History
 

Our History


Tworzymy zespół innowatorów edukacyjnych, stale szkolimy się za granicą, szczególnie w zakresie języka angielskiego i nowoczesnych metod edukacyjnych, dwujęzyczności, visible learning, CLIL, flipped classroom.


Nasze doświadczenia sięgają roku 2009, przedszkola i 2011, gdy powstała pierwsza z naszych szkół  (Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School) w Zamościu. Nieco później pojawił się oddział w Łodzi. Natomiast od 2015 działa nasza szkoła podstawowa w Warszawie.


W oparciu o autorski koncept, kształcenie dwujęzyczne wprowadzane jest od pierwszej klasy i nieprzerwanie kontynuowane do końca szkoły podstawowej. Standardem absolwentów Smart School jest poziom języka B1 ( matura podstawowa) lub B2 dla wybranych uczniów (matura rozszerzona).


Obok dwujęzyczności interesują nas nowoczesne rozwiązania edukacji skandynawskiej, peer-learning, classroom management, visible learning, CLIL.


Niezależnie od doświadczeń, jakie zdobywaliśmy przez lata na gruncie naszych szkół, wchodząc w projekt Smart School, każdy z nas posiadał wcześniejsze, wieloletnie doświadczenia, które przenosiliśmy z sukcesami do Smart School do naszej nowej placówki Nasi absolwenci przyjmowani są do renomowanych szkół średnich. Wyniki egzaminów naszych szkół pokazują wyraźnie skuteczność naszej pracy.


W oparciu o dotychczasowe osiągnięcia Smart School rodzice i uczniowie zmotywowali nas także do kontynuacji naszej pracy w formie innowacyjnego liceum ogólnokształcącego, które startuje w 2022 jako Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące Smart High.


Działamy także od lat w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Dwujęzyczności Bilinguis. Zrzesza ono osoby i podmioty zaangażowane w naszym kraju w dwujęzyczny proces  kształcenia.


Współpracujemy aktywnie z Uniwersytetem Warszawskim. Wspieramy uczelnię w programach praktyk studenckich, umożliwiając odbycie ich w naszych szkołach. Przez kilka ostatnich lat byliśmy także jednym z partnerów Uniwersytetu w międzynarodowym projekcie Erasmus Literacy for CLIL. Uczestniczyły w tym także inne uczelnie europejskie oraz renomowane szkoły europejskie.


Od lat współpracujemy także z organizacjami takimi jak: UNICEF,  AEISEC, Fundacja Edukacji Międzykulturowej,  Associacione Jump Włochy, Uniwersytet w Salamance Hiszpania,  Szkoły partnerskie z Grecji, Włoch i Hiszpanii.